Podczas Dnia Ziemi zebraliśmy 1600 kg makulatury i 3262 puszki. Za sprzedane surowce ufundujemy posiłki dla 110 głodnych dzieci w akcji PAJACYK.
Fundacja ARKA wraz z licznymi partnerami po raz drugi zorganizowała 22 kwietnia Dzień Ziemi. Wzięło w nim udział około 5 tysięcy osób. Na ekologiczny festyn, w piękny wiosenny dzień, tłumnie przybyły całe rodziny. Uczestniczy mogli brać udział w ponad 30 warsztatach i prezentacjach. Można było własnoręcznie wykonać nadruk na lnianej,ekologicznej torbie, wykonać naturalne zabawki oraz drobne upominki na stoisku plastycznym i ceramicznym. Od godz. 12.00 działała „Zielona scena”, na której występowały zespoły szkolne i przedszkolne. Publiczność była pod dużym wrażeniem, kiedy zespoły z Domu Kultury „Włókniarzy”: Infinity Rotation Crew i Libra dały pokaz breakdance oraz tańca nowoczesnego. Swojski klimat rozkołysał ludzi kiedy zagrała kapela góralska STYRY. Podczas festynu całe rodziny odwiedzały stoiska organizacji pozarządowych. Zwłaszcza dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Dzikie Bielsko”.
Zwiedzający z niedowierzaniem oglądali piękne zdjęcia bielskiej przyrody. Swoją proekologiczną działalność prezentowały także szkoły, które na co dzień współpracują z ARKĄ.
W akcji „Drzewko za makulaturę” zorganizowanej przez Nadleśnictwa: Bielsko, Wisła, Ustroń i Węgierska Górka uzbieraliśmy ponad 1,6 tony tego surowca. IKEA Katowice uzbierała 3262 puszki, za które można byłootrzymać sadzonki drzew i drobne upominki,. Dochód ze sprzedaży tychsurowców zostanie przeznaczony na dożywianie dzieci.
Fundacja ARKA we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej zapraszają na kolejny festyn Dzień Ziemi. 22 kwietnia na bielskich Błoniach przygotowaliśmy dla Państwa ponad 30 warsztatów, konkursów, stoisk i prezentacji.
Tak jak w ubiegłym roku najwięcej propozycji przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży, które będą mogły uczestniczyć w twórczych i ciekawych propozycjach przygotowanych przez instytucje i organizacje ekologiczne, szkoły, domy kultury.
Przez cały czas trwania festynu odbywać się będą:
Ponad zapraszamy do udziału w warsztatach: ceramicznych, plastycznych, ekologicznych, które odbywać się będą przez cały czas trwania festynu.
Dla uczestników Dnia Ziemi Fundacja ARKA przygotowała bezpłatną okolicznościową gazetę oraz inne materiały dotyczące edukacji ekologicznej.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach oraz Fundacja Ekologiczna ARKA rozpoczynają kolejną akcję Drzewko za surowce wtórne.
Zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców wtórnych (puszki, makulatura), które 22 kwietnia w Dniu Ziemi będzie można wymienić na sadzonki drzew. Każdy, kto przyniesie 30 puszek lub 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę wybranego drzewka. W tym roku w akcji pomaga nam IKEA w Katowicach.
Zebrane surowce zostaną sprzedane, a uzyskane z nich pieniądze przekażemy na akcję pomocy głodnym dzieciom „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej.
Surowce będzie można wymienić tylko 22 kwietnia podczas organizowanego festynu rodzinnego – Dzień Ziemi na bielskich Błoniach.
Planujemy Dzień Ziemi jako 6-godzinne wydarzenie obejmującego organizację warsztatów, happeningów, wystaw, stoisk szkół, instytucji i organizacji ekologicznych, społecznych, kulturalnych. Przygotowaliśmy ponad 30 warsztatów i atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców. Dzięki tej akcji świat wokół nas będzie czystszy i bardziej zielony, a z pewnością także pomożemy dzieciom.